Pytania dotyczące gry

Pierwsze kroki w świecie Wizard101

Wizard101 to gra online, w którą możesz grać z innymi graczami. Zanim jednak rozpoczniesz, musisz najpierw:

Jak mogę czatować w Wizard101?

Dla Waszego bezpieczeństwa, udostępniliśmy w Wizard101 różne możliwości komunikacji:

 • Czat menu: Tutaj możecie budować zdania ze wcześniej przygotowanych elementów, aby komunikować się z innymi graczami. Ta opcja jest dostępna dla wszystkich.
 • Czat tekstowy: Tutaj możecie sami wpisywać całe zdania i w ten sposób rozmawiać z innymi graczami z listy przyjaciół, swojej grupy lub ze swojego otoczenia. Słowa niedozwolone* zostaną zastąpione przez '...'.
 • Czat prawdziwych przyjaciół: Jeśli rodzice nie pozwolą Wam korzystać z normalnego czatu tekstowego, możecie go używać tylko do rozmawiania z Waszymi prawdziwymi przyjaciółmi. Prawdziwy przyjaciel to gracz, którego znacie z realnego świata i, z którym wymieniliście się kodem prawdziwego przyjaciela.

*Niedozwolone wyrażenia to zwroty obsceniczne i przekleństwa, jak również agresywne i rasistowskie wypowiedzi.

Dlaczego nie mogę korzystać z czata tekstowego?

 • Jeśli nie możesz używać funkcji czata, możliwe, że Twoi rodzice nie pozwolili korzystać Ci z niego.
 • Może masz po prostu wyłączone wyświetlanie dymków czata. Możesz włączać i wyłączać to wyświetlanie, przyciskając po prostu na klawisz 'O'.
 • Jeśli jeszcze do niedawna mogłeś bez problemu korzystać z czata tekstowego, lecz teraz już nie, możliwe, że zostałeś zgłoszony z powodu nieodpowiedniego zachowania. Skontaktuj się w tym przypadku z Działem Pomocy.

Jak mogę napełnić manę i energię życiową?

Schwytaj niebieskie i czerwone błędne ogniki, aby uzupełniać swoją energię życiową i manę.

Otrzymałem złote karty. Jak ich używać?

Najpierw musisz wypakować je ze swojej księgi czarów do talii kart. Złote karty nie występują w walce automatycznie. Musisz najpierw odrzucić jakąś inną kartę (klikając na nią prawym przyciskiem myszki), a następnie kliknąć na 'Wyciągnij', aby wyciągnąć jedną ze swoich złotych kart.

Jak zdobyć punkty treningowe?

Do poziomu 20 otrzymasz co cztery poziomy będziesz otrzymywać jeden nowy punkt treningowy. Po poziomie 20 będziesz otrzymywać nowy punkt treningowy co pięć poziomów. Możesz otrzymywać punkty treningowe również jako nagrody za misje. Punktów treningowych możesz używać do uczenia się czarów z innej szkoły magii niż Twoja główna szkoła.

Jak mogę doładować swoje konto Koron?

Zaloguj się na naszej stronie internetowej i kliknij w ustawieniach konta 'Kup Korony'. Otworzy się okno. Zastosuj się do instrukcji. Jeżeli Korony nie pojawią się na Twoim koncie Koron zaraz po zakończeniu transakcji, wyloguj się proszę, a następnie zaloguj się ponownie.

Jak mogę wykorzystać swoje Korony i jak działa sklep "Koroneks"?

Za Korony możesz kupować w Koroneksie między innymi wyjątkowe przedmioty, pakiety kart i rumaki. Do Koroneksu wejdziesz w grze przez symbol SKLEP. Ponadto możesz wymieniać Korony na czas w klubie.

Jak zostać członkiem Klubu Wizard?

Tutaj znajdziesz ważne informacje. Aby wybrać jedną z ofert, musisz najpierw zarejestrować się na stronie internetowej za pomocą swojej nazwy użytkownika.

Co to są sfery?

Wizard101 podzielony jest na kilka sfer. Wszystkie sfery są identyczne i zawierają wszystkie światy Wizard101. Możesz przechodzić miedzy bardziej i mniej zamieszkałymi sferami bez problemu, o ile nie staczasz właśnie pojedynku. Przyciśnij po prostu klawisz Esc, a następnie kliknij na górze z prawej strony na zakładkę 'Sfery'. Teraz możesz wybrać, w jakiej sferze i na jakim obszarze chcesz grać. Jeżeli chcesz się spotkać z przyjacielem w grze, upewnij się, że jesteście w tej samej sferze, abyście mogli się odnaleźć!

Dlaczego powinienem zmienić sferę?

Jeśli masz wrażenie, że w Twojej sferze jest za tłoczno, poszukaj sobie innej, gdzie nie ma tylu graczy. Jeżeli szukasz innych graczy, z którymi możesz wybrać się na poszukiwanie przygód, wybierz sferę, na której dzieje się więcej.

Moja gra działa bardzo powoli, co mogę z tym zrobić?

Najpierw powinieneś wyłączyć swoje okno misji. Możesz to zrobić za pomocą skrótu klawiaturowego 'CTRL+T'. Jeśli to nie pomoże, będąc w grze otwórz swoje ustawienia gry za pomocą Esc i zmniejsz rozdzielczość i poziom szczegółów. Ponadto wyłącz tryb pełnoekranowy.

Kim są „prawdziwi przyjaciele“?

Zaprzyjaźnionym z Tobą graczom, których znasz ze szkoły lub z podwórka, możesz nadać status prawdziwego przyjaciela. Z nimi możesz rozmawiać na czacie tekstowym, nawet jeśli zazwyczaj możesz korzystać tylko z czata menu. A tak to działa:

 • Kliknij w grze na przycisk 'Prawdziwy przyjaciel' na liście przyjaciół.
 • Otworzy się nowe okno z kodem.
 • Odpisz kod i przekaż go swojemu przyjacielowi.
 • Teraz Twój przyjaciel klika też na przycisk 'Prawdziwy przyjaciel' i wprowadza tam kod. Następnie klika na 'Sprawdź kod'.
 • Jeśli kod został podany prawidłowo, to od teraz jesteście 'Prawdziwymi przyjaciółmi'.

Pamiętaj proszę, że kod prawdziwego przyjaciela jest ważny tylko przez 48 godzin. Drugi gracz musi go więc zrealizować przed upływem tego czasu.

Czy gdy przestanę grać, mój czarodziej zostanie usunięty?

Nie martw się! Nawet, jeśli przestaniesz grać lub nie będziesz mógł grać przez dłuższy czas, Twój czarodziej będzie na Ciebie czekał. Nawet jeśli odinstalujesz Wizard101 wszystko pozostanie niezmienione. Pamiętaj jednak:

 • Gdy zainstalujesz grę ponownie, na początku może wydawać się, że Twój czarodziej znowu ma tylko swoje wyposażenie początkowe. Wynika to z tego, że komputer musi pobrać ponownie wszystkie informacje o grze, które wcześniej usunąłeś. Zerknij po prostu do swojego plecaka, a zobaczysz, co ma na wyposażeniu Twój czarodziej.
 • Jeżeli wylogujesz się z obszaru Premium, a Twoje członkostwo w Klubie Wizard wygaśnie, podczas, gdy Cię nie będzie, przy następnym logowaniu Twój czarodziej zostanie przeniesiony do Centrum Miasta Wizard City, skąd możesz kontynuować swoje przygody na obszarach Wizard 101, na których można grać za darmo.

Jak mogę skasować swojego czarodzieja?

Jeśli chcesz usunąć jednego z Twoich czarodziei, możesz to zrobić w opcji wyboru postaci. Wybierz odpowiedniego czarodzieja i kliknij na 'Usuń'. Wpisz ABRACADABRA, aby potwierdzić, że to nie jest jakaś pomyłka. Jeśli usunąłeś swojego czarodzieja przez pomyłkę, skontaktuj się proszę z naszym Działem Pomocy.

Jak mogę usunąć moje konto użytkownika?

Aby usunąć swoje konto użytkownika, kliknij w opcji "Zarządzanie kontem" na odpowiedni przycisk "Usuń konto użytkownika".