Pytania techniczne

Wymagania systemowe

  • Internet: wymagane połączenie z Internetem
  • System operacyjny: minimum Windows 98SE
  • Procesor: Procesor 1 GHz Intel
  • Pamięć operacyjna: 512 MB
  • Karta graficzna: GeForce2 lub analogiczna karta
  • Wolne miejsce na dysku: 5 GB

Pobieranie: Klienta Wizard101 możesz pobrać bezpośrednio ze strony internetowej. Następnie kliknij na plik Exe, aby zainstalować grę na swoim komputerze. Jeżeli uruchamiasz grę po raz pierwszy, zostanie automatycznie zaktualizowana do aktualnej wersji. Ten proces może potrwać kilka minut. Pozostałe dane gry będą pobierane w tle, gdy tylko będziesz wchodzić na nowe obszary. W tym czasie wyświetli się symbol kręcącej się strzałki. Jedyne, co musisz zrobić, to utrzymać swoje połączenie z Internetem.

Zgubiłem swoje hasło! Co teraz?

Jeśli zapomniałeś hasła, wejdź proszę na naszą stronę internetową. Kliknij na górze po prawej stronie na pole loginu 'Zapomniałeś hasła?'. Wpisz swój adres e-mail i kliknij na „Wyślij!“. Otrzymasz od nas e-mail z linkiem, za pomocą którego możesz resetować swoje hasło.

Jak mogę zainstalować Wizard101 ponownie?

Idź na stronę startową (kliknij powyżej na logo Wizard101) i przewiń trochę na dół - znajdziesz tam przycisk 'Pobierz'. Możesz również tutaj (Windows, Mac) kliknąć!

Pamiętaj, że nie musisz zakładać nowego konta, aby pobrać grę.

Nie mogę nawiązać połączenia z grą. Dlaczego?

Aby sprawdzić powód, możesz podjąć następujące kroki:

  • Sprawdź swoje połączenie internetowe. Bez działającego połączenia internetowego gra nie zadziała.
  • Sprawdź, czy gra nie jest właśnie offline z powodu prac konserwacyjnych. Wszystkie czasy offline są zapowiadane na forum.
  • Upewnij się, że Twój program antywirusowy lub Twoja zapora internetowa nie blokuje gry. Jeżeli gra jest blokowana, dodaj Wizard101 do listy dozwolonych programów.

Jeżeli możesz wykluczyć to wszystko jako przyczynę problemu, zobacz proszę na naszym forum, czy inni gracze mieli problemy z połączeniem i jak je rozwiązali. Jeżeli to nie pomoże, skontaktuj się proszę z naszym Działem Pomocy.

Gdy próbuję się zalogować, pojawia się komunikat o błędzie! Co mam zrobić?

Jeżeli przy próbie logowania wyświetla Ci się komunikat o błędzie, przeczytaj najpierw wskazówki dotyczące logowania. Jeżeli nie uda Ci się rozwiązać w ten sposób problemu, sprawdź proszę na forum, czy inni gracze mieli ten sam problem i jak go rozwiązali. Jeżeli nie znajdziesz na forum żadnego rozwiązania, skontaktuj się proszę z naszym Działem Pomocy.

'Klient grafiki Wizard', co to jest?

Klient grafiki Wizard to plik będący częścią pobieranego oprogramowania Wizard101. Zawiera wszystkie graficzne informacje o grze, od wyglądu Twojego ubrania przez kolor Twojego zwierzaka. Czasami pobranie pliku może trwać trochę dłużej, zwłaszcza, gdy instalujesz Wizard101 od nowa.

Co to jest DxDiag i jak mogę go wysłać do Działu Pomocy?

DxDiag możliwy jest tylko w systemie Windows. Za pomocą narzędzia DxDiag odczytywane są wszystkie właściwości sprzętu komputerowego użytkownika, a ponadto testowane jest oprogramowanie DirectX. Jeśli zostaniesz poproszony od informację dotyczącą DxDiag, możesz pomóc Działowi Pomocy rozwiązać Twój problem.

Aby utworzyć plik tekstowy DxDiag (dxdiag.txt), użyj polecenia systemu Windows 'Wykonaj' (klawisz Windows + R) i wpisz 'dxdiag'. Następnie kliknij na 'OK'. Gdy program wykona operację, wybierz 'Zapisz wszystkie informacje', aby zapisać plik. Gotowe! Teraz możesz dodać go jako załącznik wiadomości do Działu Pomocy. Jeśli będziesz miał z tym problemy, poproś o pomoc rodziców...

Jak znaleźć plik wizardclient.log i jak ją wysłać?

Możliwe tylko w systemie Windows. Jeśli zostaniesz poproszony o wysłanie pliku WizardClient.log do Działu Pomocy, to otwórz swój folder Wizard101 (czyli folder, w którym zainstalowałeś grę), przejdź tam do folder u 'Bin' i wybierz plik 'WizardClient.log'. Dołącz ten plik jako załącznik do wiadomości lub do Twojego e-maila (jeśli dział pomocy poprosi Cię o to).

Jeśli plik jest za duży, możesz go zmniejszyć za pomocą odpowiedniego programu, np. WinZip lub 7Zip. Poproś swoich rodziców o pomoc, jeśli masz kłopoty ze zmniejszeniem pliku.