Światy

Wizard City

Wizard City powstało dookoła drzewa światów, Leśnego Brodacza, w Centrum Spirali. Leśny Brodacz ochrania wszystkie światy Spirali, z którymi jest związany na wieczność. W Wizard City znajduje się szkoła Sztuk Magicznych w Kruczym Gaju, instytucja o doskonałej opinii.

Grizlandia i Śniegolandia

Grizlandia i Śniegolandia to smagane mroźnym wiatrem krainy strzelistych drzew, ośnieżonych gór i podstępnych lodowców. Jest to ojczyzna niedźwiedzi, wilków i kruków, lecz podobno żyją tam również legendarne istoty mroźnej północy.

Krokotopia

Krokotopia to prastara kraina pełna zapomnianych skarbów. W cieniu potężnych piramid, wśród bezkresnych piasków leży tętniąca życiem oaza Krokotopii. Dawno temu Kroki znalazły tutaj swoją nową ojczyznę. Teraz chodzą plotki, że znowu przebudziły się do życia i zniewoliły nieśmiałe Jaszczurki, pierwotnych mieszkańców Krokotopii.

Marleybone

Marleybone to ojczyzna psów, kotów oraz dobrych manier. Miasto oferuje wszystkie zalety nowoczesnego społeczeństwa, hołdującemu wiedzy i postępowi. Do najsławniejszych miejsc wartych zwiedzenia w Marleybone należą Big Ben, Scotland Yard i Muzeum Królewskie.

MuHong

MuHong to przepiękna kraina o długiej, chlubnej historii. Krajobraz dominują piękne drzewa wiśniowe, dumnie wznoszące się góry i starannie zadbane ogrody. MuHong to kraina tradycji i przekazywanych mądrości, wciąż skrywająca jeszcze wiele tajemnic. Jest to ojczyzna zarówno honorowych samurajów, jak i podstępnych świń ninja.

Smoczostan

Smoczostan to prastary świat, w którym roi się od duchów. Niegdyś istniało tutaj jeszcze wysoko rozwinięte społeczeństwo militarne, nastawione na bitewną magię ognia. Akademia magii Smoczostanu zyskała tutaj dużą sławę i próbowała nawet odebrać prym Szkole Nauk Magicznych w Kruczym Gaju. Dzisiaj Smoczostan to kraj ognia i lawy, gdzie ukradkiem przemykają się duchy przez opuszczone ruiny.

Celestia

Niegdyś wielka wojna pogrążyła w falach wzburzonego morza całe królestwo Celestii, a wraz z nią armię agresora. Podczas tej wielkiej powodzi zaginęła również wiedza o legendarnej magii astralnej. W międzyczasie na ruinach pradawnego królestwa powstała nowa, egzotyczna kultura, zwana Królestwem Skorupiaków.

Glicyniów

Kiedyś Glicyniów był tylko małym, niepozornym przyczółkiem handlarzy i nie miał żadnego wpływu na dzieje Spirali. Jednak pewnego dnia została tam założona Akademia Chrumkowo, która od tamtej pory regularnie organizuje wielki turniej. Uczniowie wszystkich szkół walczą między sobą o lśniący Puchar Spirali. Jednak zawody nie są tam jedynym wyzwaniem...

Zafaria

Zafaria to nieposkromiona dzicz, którą zamieszkują nosorożce, szakale i ogromne chrząszcze. Gdzieś pomiędzy dżunglą a sawanną przepadła grupa uczniów z Kruczego Gaju. Czy są w wiosce gorylów czy może może w kamiennym mieście słoni? Zafaria potrzebuje odważnych czarodziejów, którzy przedrą się przez jej gęste dżungle i uchronią jej mieszkańców od mrocznych planów pewnej starej znajomej.

Avalon

Rycerski świat Avalon kryje w sobie mnóstwo magii i pradawnych legend. Tę sielankową, zieloną krainę zamieszkują nie tylko borsuki, lisy i wróżki, pochodzi z niej również Ambroży Siwobrody i jego oddana sowa Gamma. Lecz od pewnego czasu te cudowne królestwo jest nawiedzane przez mrocznego Pendragona. Gdzie się podziali Rycerze Srebrnej Róży? I w którym kamieniu tkwi legendarny królewski miecz?

Azteka

Azteka to świat latających gór, cuchnących bagien oraz mistycznych piramid. Jest on najstarszym ze światów Spirali. To ojczyzna aztekozaurów, jaguarów i plumanów. Kiedy to przed 10 laty na niebie pojawiła się wielka kometa Xibalba, aztekozaury w popłochu schroniły się do swoich podziemnych miast. Od tej pory w innych światach Spirali panuje przekonanie, że Azteka została doszczętnie zniszczona. To jednak nie powstrzymało Morganę, aby wyruszyć na poszukiwanie zaginionego świata...

Aquila

Potężna Aquila to kraina śmiałych wyzwań! Nawet najodważniejsi Czarodzieje dojdą do własnych granic, udowadniając bogom swoje umiejętności. Do najbardziej interesujących wyzwań należą "Gry Nieśmiertelnych", w których mogą wziąć udział Czarodzieje z wszystkich zakątków Spirali.

Khrysalis

Czarodzieje z Wizard City udają się na małą wyspę w Spirali o nazwie Khrysalis - to resztki rozpadłego świata, który zaginął w wirze czasu. Już z daleka można dostrzec mroczne zarysy Khrysalis. Aby uratować Spiralę, Czarodzieje muszą zbadać ten mroczny świat i znaleźć sposób na powstrzymanie Morgany.

Cztery Lochy

Nadszedł czas na odwiedzenie kilku znanych już miejsc, otwarcie zamkniętych drzwi i odkrycie nowych legendarnych obszarów. Cztery Lochy dają Ci szansę odnowienia starych znajomości i rozwiązywania zagadek. To okazja na opuszczenie starych ścieżek, by stawić czoło jeszcze nieznanym wyzwaniom.

Polaris

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami, na skraju Spirali znajduje się świat Polaris. Jest to kraina zamarzniętych łez i zapomnianych tajemnic. Niegdyś dumne królestwo Pingwinonii podupadło z czasem pod rządami bezwzględnej carycy. Poszukiwani są nieustraszeni Czarodzieje, którzy zawrą sojusz z tajemniczą Babą Jagą i ujawnią mroczny spisek, zagrażając całej Spirali.

Miraż

Minęło już wiele lat od czasu, kiedy to Malistaire skradł Praojcu Drzew w Kruczym Gaju Oko Historii. Jednak gdy stan drzewa się pogorszył, Leśny Brodacz uświadomił sobie, że jedyną szansą na przetrwanie jest odnalezienie Oka Historii. Wyruszycie śladem tajemniczego Kabały w podróż do krainy wydm i ruchomych pisków. W świecie Miraż przeżyjecie niebezpieczne i ekscytujące przygody pośród Khotów Domowych i Dromelskich Nomadów.

Empyrea

Empyrea to nieznany świat zamieszkały przez różnorodne istot. Położony jest w głębi Spirali i bardzo trudno się do niego dostać. Tutaj znajduje się Serca Chaosu skute przez trzy Łańcuchy Sprzeczności. Babcia Kruk okryła świat Empyrei potężną wichurą i teraz tylko odważny Czarodziej może uratować uprowadzaną Mellori i przyjść na ratunek całej Spirali.